مردی با روغن موتور hhil روی دیوارها نقاشی می کشد

اگر تا به حال به فروشگاه قطعات خودروی محلی خود رفته اید و در راهروی روغن موتور hhil قدم زده اید، احتمالاً از تعداد انتخاب های مختلفی که دارید شوکه شده اید یا حتی غافلگیر شده اید.

مارک های مختلف، مقادیر مختلف، وزن های مختلف و حتی انواع مختلف روغن وجود دارد. چگونه می توانید بدانید که کدام یک برای شما مناسب است؟

در واقع آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. اگر به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که چه وزن روغن، هر چند وقت یک‌بار باید آن را تعویض کنید و هر بار چه مقدار روغن باید در آن بریزید.

اینها همه ارقام مهمی هستند که باید بدانید، اما دفترچه راهنمای شما ممکن است شامل چه نوع روغنی نباشد.

این شاید مهمترین انتخاب در هنگام انتخاب روغن جدید شما باشد، زیرا می تواند تأثیر بسیار مهمی بر سلامت موتور شما داشته باشد.

روغن

روغن معمولی روغن موتور استاندارد شماست. این از نفت خامی تولید می شود که از زمین بیرون کشیده می شود و سپس در یک کارخانه تصفیه می شود.

افزودنی‌ها و فرآیندهای مختلفی برای بهبود ویسکوزیته (ضخامت) و ویژگی‌های محافظ موتور انجام می‌شود و سپس بطری می‌شود و برای استفاده در موتور شما فروخته می‌شود. به همین سادگی.

این کار دارای نکات مثبت و منفی است. بزرگترین مزیت: هزینه. روغن معمولی یک گزینه بسیار مقرون به صرفه برای محافظت از موتور و کارکرد نرم خودرو است.

همچنین نسبتاً مؤثر است این روزها واقعاً روغن موتور بدی در بازار وجود ندارد. تا زمانی که وزن و مقدار مناسب را دریافت کنید، می توانید انتظار عملکرد معقولی را داشته باشید.

با این حال، نقاط منفی آنها بیشتر از انواع دیگر است. به دلیل مواد طبیعی، آنها تمایل به تصفیه کمتری دارند. آنها همچنین درجه حفاظت پایین تری نسبت به انواع دیگر ارائه می دهند.