آب نارنگی

برای طراوت و شادابی شیرین در میانه زمستان – یا در هر زمان دیگری – به سراغ نارنگی بروید. نارنگی با رنگ نارنجی شاد، به طرز شگفت انگیزی شیرین (مخصوصاً برای مرکبات)، و پوست کندن و برش دادن آن آسان است، نارنگی می تواند هر روز را درخشان کند.

نارنگی کوچکتر از پرتقال، با پوست کمی نرم و سنگریزه ای، بیش از 3000 سال است که کشت می شود. آنها در طنجه، مراکش – از این رو به این نام – سرچشمه گرفتند و از طریق مسیرهای تجاری در سراسر اروپا گسترش یافتند. امروزه نارنگی ها در مناطق نیمه گرمسیری در سراسر جهان از جمله جنوب ایالات متحده رشد می کنند.

Fresh Orange Juice - Rendezvous Resto Take Away and Delivery

 

طبق برخی طبقه بندی ها، نارنگی سبز تازه نوعی پرتقال ماندارین است و میوه های بسیار نزدیک به هم وجود دارد که به عنوان نارنگی به فروش می رسند. برخی بی دانه هستند. به هر حال، تانجلو تلاقی بین نارنگی و گریپ فروت یا پوملو است. می توان آن را به جای نارنگی در دستور غذاها استفاده کرد.

نارنگی منبع عالی ویتامین C و فیبر و منبع خوبی از فولات و بتاکاروتن است. آنها همچنین پتاسیم، منیزیم، ویتامین A و ویتامین B را فراهم می کنند.

اولین نارنگی‌های موجود در بازار، مانند تارت و فیرچایلد تند، معمولاً از اواسط اکتبر تا اواسط ژانویه در دسترس هستند. نوع محبوب Dancy، با پوست و دانه های قرمز تیره نارنجی، از اواسط دسامبر تا ژانویه در دسترس است. محبوب ترین نارنگی عسل است که به نام مورکات نیز شناخته می شود. فوق العاده شیرین و آبدار، از ژانویه تا آوریل در دسترس است. رویال ماندارین بزرگتر از نارنگی های دیگر است و طعم آن بیشتر شبیه پرتقال است. در صورت وجود دانه های کمی دارد و از ژانویه تا اواسط مارس در دسترس است. نارنگی Ojai Pixie که از مارس تا مه در دسترس است، کوچک و بسیار شیرین است.

fresh squeezed orange juice - Online Discount Shop for Electronics, Apparel, Toys, Books, Games, Computers, Shoes, Jewelry, Watches, Baby Products, Sports & Outdoors, Office Products, Bed & Bath, Furniture, Tools, Hardware, Automotive

نارنگی سبز شمال

از آنجایی که نارنگی بسیار شیرین و آسان برای تهیه است، نارنگی برای خوردن بدون دست بسیار مناسب است. اما آنها همچنین به خوبی با میوه ها و سبزیجات دیگر مانند جیکاما، آناناس، هویج و فلفل دلمه ای سبز در این سالاد نارنگی و جیکاما ترکیب می شوند. آنها یک یادداشت تازه را در سالاد غلات و پاستا نیز ارائه می دهند. به عنوان مثال، در سالاد ماکارونی مرغ Tangelo، بخش های مرکبات غذا را درخشان و شیرین می کنند، در حالی که سس دیژون/عسل میوه را برجسته می کند. و نارنگی ها برای پرتقال های موجود در این سالسا کیوی پرتقالی که در بالای برنج و لوبیاهای کارائیب خوش طعم قرار می گیرد، برای پرتقال ها بسیار خوشمزه هستند.

Why Does Freshly Squeezed Orange Juice Taste So Good? - Citrus America

نارنگی را برای یک آب میوه لذیذ امتحان کنید. در هر دستوری هم پوست نارنگی سبز تامسون را به جای پرتقال جایگزین کنید.

نارنگی از اواخر پاییز تا بهار در اوج خود است. به دنبال نمونه هایی باشید که نسبت به اندازه آنها سفت تا کمی نرم و سنگین هستند. آنها باید نارنجی تیره و بدون تیرگی، قهوه ای شدن یا لکه های نرم روی پوست باشند.

آنها برای چند روز در دمای اتاق تازه می مانند و در کشوی تولید یخچال حداقل تا چند هفته دوام می آورند.